artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

klimatyzacja
Dom i Ogród

Jakie są rodzaje klimatyzacji typu split?

Wybór odpowiedniej klimatyzacji to podstawa do efektywnej jej pracy. Każdy z nas ma inne oczekiwania. Wybór klimatyzacji powinien być dostosowany także do typu budynku, w którym będzie się znajdowała. Dlatego właśnie każdy zainteresowany zakupem powinien wiedzieć, jakie są dostępne opcje. Dzięki temu można dużo łatwiej zadecydować, co powinniśmy wybrać. Klimatyzacje mają różne typy oraz rodzaje. Dziś zajmiemy się jedną z nich i dostępnymi w jej ramach modelami. Co więc ma nam do zaoferowania klimatyzacja typu split?

Klimatyzacja typu split – jak działa ten typ?

Klimatyzacja w Krakowie typu split charakteryzuje się łatwym montażem bez konieczności wiercenia dużych otworów. Wszystko to dzięki zastosowaniu przewodów freonowych. Klimatyzator składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Pierwsza z nich to skraplacz. Znajduje się on poza budynkiem i znajdują się w nim wszelkie głośniejsze elementy. Z kolei jednostka wewnętrzna to parownik. Zawiera tylko ciche elementy i odpowiada za wypuszczanie schłodzonego powietrza. 

Klimatyzator ścienny typu split

Najpopularniejszą opcją jest klimatyzator ścienny. Stosuje się go zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Taka klimatyzacja typu split umieszczona jest na górze ściany. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych jak i różnych stylach. Można więc dostosować ją do danego wnętrza. 

Klimatyzator ścienno-sufitowy typu split

Ten typ sprawdzi się idealnie w wysokich pomieszczeniach. Można więc zastosować go zarówno w domach, mieszkaniach, jak i miejscach komercyjnych. Jego montaż odbywa się poprzez przymocowanie bezpośrednio do stropu. 

Klimatyzator przypodłogowy typu split

Jeśli szukasz urządzenia, które nie będzie rzucać się w oczy i zajmować miejsca, to klimatyzator przypodłogowy będzie najlepszy! Można zaaranżować go idealnie do ogólnego stylu wnętrza. Świetnie wkomponuje się w różne pomieszczenia. W ich działaniu nie przeszkadza umiejscowienie we wnęce lub rogu pokoju. Nada się zarówno do domów, jak i budynków użyteczności publicznej. 

Klimatyzator kasetonowe, konsolowe i kanałowe typu split

Klimatyzatory kasetonowe są wybierane do domów o wysokim standardzie. Charakteryzują się niewidocznością i brakiem zajmowania przestrzeni. Ich największą zaletą jest wypuszczanie powietrza na cztery strony. 

Klimatyzatory konsolowe montuje się u dołu ścian. Takie rozwiązanie najczęściej sprawdza się do pomieszczeń biurowych, sali konferencyjnych, pomieszczeń administracji publicznej itp.. Służą zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pokoi. 

Ostatni typ do klimatyzatory kanałowe. To rozwiązanie do biurowców i dużych budynków. Sieć rur rozprowadzona jest po stropach, a do pomieszczeń zimne powietrze dostaje się przez specjalne kratki w ścianach. 

Każdy typ klimatyzacji typu split nadaje się do innego typu pomieszczeń. W zależności od potrzeb można dobrać idealne rozwiązanie. 

Artykuł powstał we współpracy z https://klimatyzuj.pl/