artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

czyszczenie pralki domestosem
Dom i Ogród

Czyszczenie pralki Domestosem – czy to dobry pomysł?

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego. Żadna pani domu nie wyobraża sobie już życia bez tej maszyny. Ze względu na swoją specyfikę pralka ma kontakt z wodą, która przepływa przez jej różne części, tym samym powodując osadzanie się kamienia na większości komponentów. Nagromadzony osad nie tylko negatywnie wpływa na jakość pracy pralki, ale również na jakość ubrań, jakie są w niej umieszczone. Zbyt dużo kamienia w pralce to jedna z najczęstszych przyczyn awarii pralki. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na pozbycie się kamienia jest czyszczenie pralki Domestosem. Wiele właścicielek, szczególnie nowych, urządzeń zastanawia się, czy to na pewno dobre rozwiązanie.

Usuwanie kamienia z pomocą Domestosa.

Metoda ta może z pewnością budzić wiele wątpliwości. Na rynku dostępnych jest wiele detergentów mogących pozbyć się problemu pozostałości po twardej wodzie. Bywają one często drogie. Ponadto ich stosowanie należy powtarzać, co prowadzi do zwielokrotnienia kosztów. Ten natomiast środek służy głównie do usuwania grzybów i pleśni. Są natomiast jego odmiany, których specyfikacja pozwala na usunięcie również kamienia. I tu powstaje pytanie, w jaki sposób ten sam specyfik będzie w stanie wyczyścić duży bęben urządzenia piorącego? Objętość muszli klozetowej jest o wiele mniejsza niż pralki.

Czy zastosowanie Domestosa jest na pewno bezpieczne?

Wiele osób spotykając się z taką metodą jak czyszczenie pralki Domestosem, wyraża swoje zaniepokojenie. Domestos należy do preparatów silnie żrących, przy których należy zachować szczególną ostrożność. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, ze stosowanie tego silnego specyfiku może mieć negatywny wpływ na nie tylko na komponenty pralki, ale również zdrowie człowieka. Podczas jego stosowanie należy zachować szczególną ostrożność. Najważniejsze, by podczas dozowania tego środka używać rękawiczek ochronnych. Nieoczekiwany kontakt detergentu z twarzą może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Warto również unikać bezpośredniego kontaktu Domestosa ze skórą. Może to wywołać bezpośrednie podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne. Jeżeli jednak zachowamy, wszelkie środki ostrożności z powodzeniem można stosować ten niemal cudowny specyfik, na kamień, grzyby oraz bakterie.

Jak właściwie aplikować detergent?

Najważniejszą kwestią podczas czynności, jaką jest czyszczenie pralki Domestosem, jest odpowiednie jego użycie. Należy pamiętać, że nie można go stosować tak samo, jak proszku do prania czy płynu do zmiękczania tkanin. Dometos wlewa się bezpośrednio do bębna pralki zamiast do szufladki na proszek czy płyn. Następnie trzeba włączyć pralkę, ustawiając program z wysoką temperaturą. Dla lepszego efektu można do bębna dorzucić szmatki lub inny materiał. Czynność odkamieniania pralki należy powtórzyć w razie potrzeby. Bagatelizowanie pozbywania się kamienia z pralki może słono kosztować. Zbyt długie utrzymywanie się takiego stanu w urządzeniu ostatecznie prowadzi do uszkodzenia pralki. W takiej sytuacji nie da się uniknąć naprawy czy też wymiany pralki na nową.