artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

ślub
Lifestyle

Od czego rozpocząć przygotowania do ślubu

Ślub to jedno z wydarzeń w życiu, do którego trzeba się naprawdę bardzo przygotować. Takie są oczekiwania współczesnych gości weselnych, a zwykle każda para młoda nie chce ich zawieść. Na przyjęciu weselnym musi być pyszne jedzenie, słodkości, dekoracje oraz świetny zespół muzyczny lub dj, który odpowiednio rozrusza towarzystwo i sprawi, że atmosfera będzie nie do zapomnienia. Jak to wszystko ogarnąć?

Pomysły i inspiracje na ślub marzeń

Gdy ludzie zadecydują, że biorą ślub, zwykle dają sobie przynajmniej kilka miesięcy czasu na przygotowania. Jeżeli wesele nie ma być z wielką pompą, ten czas wystarczy, aby ogarnąć wszystko tak, jak trzeba. Pomysły i inspiracje na wymarzony ślub można zwyczajnie czerpać z własnych potrzeb, ale też z internetu. To właśnie tam można na przykład znaleźć wymarzoną salę na wesele, ozdoby i dekoracje, które uda zrobić się samemu. Oczywiście dużo zależy od tego, jakim dysponuje się budżetem. Czy na ślub warto się zadłużyć? Raczej nie. Wesele szyte na miarę naszych możliwości to dużo lepszy pomysł.

Wedding planner

Jeśli wesele ma być z prawdziwym rozmachem, tak by cała rodzina mówiła o nim przez lata, dobrą opcją może być skorzystanie z usług wedding plannera. To osoba, która zawodowo zajmuje się organizowaniem ślubów i wesel. Bardzo blisko współpracuje z młodą parą, konsultując z nią wszystkie kolejne etapy i decyzje. Pomaga w zdecydowaniu się na jakąś konkretną wizję, dzięki czemu przyjęcie weselne jest rzeczywiście tym z marzeń. Taka usługa czasami kosztuje nawet kilka tysięcy zł, jednak sporo stresu odchodzi ze względu na to, że organizacją zajmuje się osoba trzecia. To świetne rozwiązanie między innymi dla bardzo zapracowanych osób, które na co dzień zwyczajnie nie mają czasu na to, by wszystko zrobić samemu. Jak znaleźć wedding plannera? Wystarczy po prostu poszukać w Internecie.

Czego nie zostawiać na ostatnią chwilę?

Nawet jeżeli ślub i wesele organizuje się w dużym pośpiechu, bo była to na przykład spontaniczna decyzja, o pewnych kwestiach zwyczajnie trzeba pomyśleć już na samym początku. Mowa tutaj między innymi o obrączkach ślubnych, które są nieodzownym elementem ślubu i pięknym symbolem zawartego małżeństwa. Kiedy je wybierać? Niektórzy sądzą, że obrączki ślubne kupuje się od ręki w salonie jubilerskim. Nic bardziej mylnego. Lepiej od razu zerwać z tym przekonaniem, ponieważ w salonach jubilerskich i złotniczych znajdują się tylko i wyłącznie atrapy, wykorzystywane do tego, aby osoby przygotowujące się do ślubu mogły zobaczyć, jak obrączka ślubna prezentuje się na palcu.

Obrączki do kupienia online oferuje jubiler LUVA na tej stronie https://luva.pl/. Na zamówione przez ciebie obrączki czeka się kilka tygodni, a czasami nawet kilka miesięcy. Również zakupu strojów dedykowanych na ślub nie można zostawiać na ostatnią chwilę. Lepiej wcześniej wybrać też dodatki, takie jak buty, bielizna, biżuteria. Dobrym pomysłem jest również zarezerwowanie zawczasu makijażystki oraz osoby, która wykona fryzurę pannie młodej. Osoby realizujące usługi tego typu bardzo często mają kalendarz zapełniony na kilka miesięcy do przodu.