artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

siwe odrosty
Uroda

Jak walczyć z siwymi włosami?

Siwe włosy dawniej były oznaką mądrości, zwłaszcza u mężczyzn, można zatem przypuszczać, że nie były wcale witane z niechęcią. Dziś jednak nikt nie chce pokazywać się z siwizną, gdyż współczesny człowiek pragnie jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Siwizna zaś może pojawiać się znacznie wcześniej niż w podeszłym wieku… Na szczęście można z nią efektywnie walczyć.

Siwiźnie można zapobiec!

Może się wydawać, że siwe włosy to nieodłączny atrybut mijającego czasu, choć oczywiście nieliczne osoby nie siwieją nigdy. Jest to też kwestia bardzo mocno uwarunkowana genetycznie i to zwykle z powodu genów zdarza się, że nawet bardzo młode osoby zauważają u siebie siwe włosy. Na proces siwienia wpływa też stres. Można temu jednak przeciwdziałać. Z propozycją dla mężczyzn, których wcale nie zachwyca szpakowata czupryna, niezależnie od tego, że zwykle podoba się ona kobietom, wychodzą producenci specjalnych szamponów odsiwiających. Można je znaleźć w aptekach i drogeriach i wykazują się one naprawdę dużą skutecznością. Wystarczy spróbować, by przekonać się, że możliwe jest zatrzymanie, jak i odzyskanie swojego właściwego koloru włosów.

Panie mają oczywiście jeszcze większe pole do popisu, gdyż siwieniu przeciwdziała wiele kosmetyków, które stosują. Z takiego działania znane są przede wszystkim święcące triumfy popularności olejki do włosów, zwłaszcza indyjskie, a prym wśród nich wiedzie olej z amli. Te panie więc, które stosują tego rodzaju produkty, na ogół nie muszą obawiać się widma siwych włosów, nawet w późniejszym wieku. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by stosować te olejki także konkretnie w tym celu. Efektem ubocznym będzie doskonała kondycja i piękny blask włosów!

Skuteczny sposób – koloryzacja

Oczywiście najpopularniejszą metodą walki z siwizną jest koloryzacja włosów. Wiele kobiet i tak po nią sięga, nawet gdy ich włosy mają jeszcze równomierny kolor, zaś w przypadku wielu pań w dojrzałym wieku jest to obowiązek, ponieważ siwe włosy przypominają im o upływie czasu oraz, oczywiście, wizualnie postarzają. Męska koloryzacja jest w Polsce ciągle jeszcze mało popularnym tematem. Wynika to głównie z tego, że farbowanie męskich włosów w celu ukrycia siwizny zwykle wygląda dość nienaturalnie, przez co osoby, które się na to decydują, są traktowane niepoważnie. Panowie więc, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas, skazani są jedynie na odsiwiacze.

Kobiety zaś mają do wyboru cały arsenał środków, choć trzeba pamiętać, że siwe włosy rządzą się swoimi prawami. Są dużo bardziej oporne na farbowanie, co sprawia, że nierzadko siwe odrosty trudniej jest pokryć niż pozostałe włosy, które były już wielokrotnie koloryzowane. Niemniej dobre środki, stosowane w odpowiedni sposób, są w stanie doskonale sobie z tym poradzić, dając efekt równomiernego pokrycia włosów od nasady po końce, a przy tym gwarantując naturalny, żywy i trwały kolor. Najlepsze efekty można oczywiście uzyskać, decydując się na farbowanie u fryzjera, a w dalszej kolejności – samodzielnie stosując chemiczną farbę. Jeśli chodzi o łagodniejsze środki, jak szamponetki, niestety nie pokryją one siwych włosów.