artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

wioślarz efekty
Zdrowie

Wioślarz: jakie efekty można osiągnąć dzięki takiemu treningowi?

Jest jednym z podstawowych sprzętów treningowych, z jakimi można się spotkać w każdej siłowni, często pojawia się też w domach tych osób, dla których regularny trening to podstawa. Czym jest wioślarz i jakie efekty można osiągnąć dzięki ćwiczeniom z takim sprzętem?

Wioślarz – czym wyróżnia się ten sprzęt do ćwiczeń?

Ergometr wioślarski, powszechnie nazywany wioślarzem, jest jednym z najpopularniejszych sprzętów treningowych. Ruchy, które wykonuje tu osoba ćwicząca, przypominają ruchy wykonywane podczas pływania łodzią, błędem jest jednak zakładanie, iż tylko osoby związane ze sportami wodnymi powinny z takiego sprzętu korzystać.

Wioślarze, jako sprzęty do ćwiczeń, mają wiele zalet. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się i na profesjonalnych siłowniach, i w domowych kącikach ćwiczeń. Łatwo je przechować pod łóżkiem, łatwo przygotować je do treningu, a i samo ćwiczenie na nich nie wymaga zbyt wiele miejsca. W przypadku wioślarza magnetycznego, coraz chętniej wybieranego, dodatkowym walorem staje się cicha praca, dzięki czemu w domowych siłowniach to właśnie on pojawia się częściej, niż jego tańszy i głośniejszy odpowiednik – wioślarz mechaniczny.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki ćwiczeniom na tym urządzeniu?

Ponieważ wioślarz pozwala wzmacniać i rozwijać wiele partii mięśni jednocześnie, jego popularność nie powinna zaskakiwać. Sprzęt ten cieszy się wielkim powodzeniem wśród osób stawiających na treningi siłowe, chętnie korzystają z niego też te osoby, dla których głównym celem ćwiczeń jest poprawa wytrzymałości. Wśród osób korzystających z wioślarza nie brakuje też tych, dla których priorytetem staje się zgrabna sylwetka. Bez względu na główny powód rozpoczęcia ćwiczeń, każdy może sporo zyskać w chwili, gdy w jego domowej siłowni pojawi się wioślarz Efekty ćwiczeń na tym sprzęcie są zaskakujące. Co można zyskać?

Wioślarz pomaga w odchudzaniu oraz w kształtowaniu sylwetki, a regularne treningi poprawiają kondycję i zwiększają wydajność organizmu. Prosty trening na tym urządzeniu pozwala wzmocnić kilka grup mięśni jednocześnie, co jest jedną z jego największych zalet. Podczas wiosłowania pracują mięśnie ramion oraz nóg, angażowane są też mięśnie brzucha oraz klatki piersiowej, dzięki czemu łatwiej jest poprawić swą sylwetkę. Lepsza praca serca, mniej problemów z ciśnieniem – oto kolejne efekty ćwiczeń na wioślarzu.

Jak ćwiczyć, by osiągnąć dobre efekty?

Aby osiągnąć dobre efekty, warto ułożyć dla siebie plan treningowy. Na początek warto ćwiczyć 2 razy w tygodniu, w późniejszym okresie warto zwiększyć ilość treningów do czterech tygodniowo. Jak długo ćwiczyć? Na początek wystarczy około 5 minut ćwiczeń, później można trening wydłużyć do kwadransa.

Czas trwania treningów oraz długość ich trwania to ważna sprawa, nie można jednak zapominać o tak ważnej kwestii, jak przygotowanie do treningu. Ważna jest rozgrzewka, polegająca na rozciąganiu mięśni ramion i nóg, oraz sprawdzenie, czy wioślarz jest ustawiony w odpowiedni sposób. Taki trening będzie treningiem bezpiecznym i przyjemnym, który poprawi nastrój psychiczny, a jednocześnie pomoże w walce o zdrowie.