artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

picie wody
Lifestyle

W jaki sposób zachęcić dzieci do picia wody?

Nie jest tajemnicą, że ostatnią rzeczą, którą chcą pić dzieci, jest zwykła, czysta i oczywiście niegazowana woda. I choć zachęcenie ich do jej picia niejednokrotnie graniczy z cudem, to pozytywne skutki zmiany nawyków zostaną z naszymi maluchami na zawsze. Co zatem należy zrobić, aby czysta woda stała się najważniejszym napojem dla maluchów?

Smakowanie poprzez zachęcanie

O dużej popularności napojów słodzonych wśród maluchów nie decyduje wyłącznie ich smak, lecz cała gama kolorowych opakowań, które zachęcają do ich zakupu. To samo można zrobić z wodą, którą przecież można kupić niezwykle atrakcyjnych stylistycznie butelkach. Oczywiście należy tu pominąć wodę z dodatkiem soku, a co za tym idzie – również i cukru. Z punktu widzenia dziecka, picie wody z kolorowych butelek jest dużo ciekawsze, niż z nudnych i bezbarwnych szklanek. Na rynku istnieje wiele rodzajów czystej wody mineralnej, która zamknięta jest w kolorowych opakowaniach. Wystarczy po nie sięgnąć!

Dodatki, na które warto postawić

Woda ze sztucznymi dodatkami smakowymi to prawdziwe wyzwanie dla dziecięcej trzustki. Dlatego dobrą praktyką jest wprowadzenie do niej naturalnych dodatków smakowych, które będą miały korzystny wpływ na zdrowie dziecka. Takim dodatkiem może być np. sok z cytryny, albo z limonki. Opcjonalnie mieszaninę tą można wzbogacić o odrobinę miodu, dzięki czemu powstanie smaczna i zdrowa lemoniada. Tą ciekawą kompozycję smakową można dodatkowo wzbogacić o kostki lodu, które jeszcze bardziej wpłyną na atrakcyjność tego napoju. Na marginesie warto podkreślić, że połączenie wody i soku z cytryny ograniczy ryzyko występowania w przyszłości niektórych, poważnych chorób (np. dny moczanowej).

Sprzęt, na który warto postawić

Picie wody może stać się bardzo ważnym wydarzeniem dla całej rodziny. Aby tak się stało, wystarczy zakupić dystrybutor wody, który – w zależności od modelu – może oferować wiele ciekawych funkcji. Urządzenie to będzie z pewnością dużą atrakcją dla dzieci, które będą chciały dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat jego funkcjonowania. Mało tego – okresowa dostawa wody będzie dla maluchów prawdziwym świętem. Nowa, duża butelka z czystą i zdrową wodą mineralną z pewnością będzie zachęcać do picia jej w jak największych ilościach. Warto postawić m.in. na rozwiązania marki Aquamo, które zapewnią dostęp do czystej i bogatej w mikroelementy wody.

Podsumowując, konsekwentne wprowadzanie do dziecięcej diety czystej i bogatej w mikroelementy wody, to ważna inwestycja w ich zdrowie. Z biegiem czasu nie będą one mogły bez niej żyć!