artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

walka na kilogramy
Zdrowie

Walka na kilogramy czyli jak walczyć skutecznie?

Walka ze zbędnymi kilogramami to bardzo trudna walka. Wiele osób nieustannie ją przegrywa. Czasami miłość do słodyczy i do niezdrowego jedzenia jest większa niż pragnienie zdrowia. Odchudzanie musi zacząć się w głowie. Trzeba raz na zawsze zmienić swoje priorytety.

Odchudzanie i priorytety

Każdy człowiek, który już kiedyś przegrał walkę ze zbędnymi kilogramami, doskonale wie jak bardzo jest to trudne. Każda porażka jest traktowana niemalże jak koniec świata. Człowiek czuje się bardzo źle sam ze sobą. Nieustannie ma poczucie winy z powodu niezdrowego odżywiania się i braku wierności swoim przyrzeczeniom. Można obiecać sobie brak jedzenia słodyczy. Można też obiecać sobie brak jedzenia niezdrowych potraw. Pytanie jednak, na jak długo ta obietnica wystarczy. Czasami człowiek załamuje się już po kilku dniach. Są też ludzie, którzy nie wytrwali na diecie ani jednego dnia. Uzależnienie okazało się silniejsze. Dlatego też warto kompleksowo podejść do tego tematu. Warto także współpracować na przykład z dietetykiem. Taka osoba jest w stanie ułożyć menu w ten sposób, że danej osobie nie będzie niczego brakowało. Każda osoba to indywidualność. Ludzie różnie reagują na dietę. U niektórych jest to problem typowo fizyczny związany z odczuwaniem głodu. Inni ludzie z kolei odczuwają bardziej problem emocjonalny związany z tym, że nie mogą jeść czegoś, co bardzo lubią.

Samoakceptacja kluczem do sukcesu

Tak czy inaczej odchudzanie zawsze jest niezwykle trudne. Warto też założyć sobie pewien mały cel. Może być to utrata na przykład 3 kg. Małe cele są łatwiejsze do osiągnięcia niż te ogromne. A przecież każdy ogromny cel składa się właśnie z małych. Warto więc założyć sobie najpierw schudnięcie tylko kilku kilogramów. Warto na przykład obiecać sobie, że do końca dzisiejszego dnia nie zjem słodyczy. Takie małe postanowienia potrafią bardzo mocno podbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości. Zazwyczaj ludzie z nadwagą mają z tym duży problem. Nie doceniają siebie. Mają o sobie bardzo złe zdanie. W ten sposób bardzo trudno jest zacząć pracę nad sobą. Czasami musi być to praca niezwykle kompleksowa. Walka na kilogramy może odbywać się z pomocą lekarza i z pomocą dietetyka. Może pomóc także trener personalny. Czasami po utracie zbędnych kilogramów musi pomóc także chirurg, ponieważ ciało jest w bardzo złym stanie. Odchudzanie zmienia wszystko. Trzeba już raz na zawsze się pilnować. Zbędne kilogramy zawsze mogą wrócić. Jeżeli ktoś nie będzie przestrzegał diety to tak właśnie się stanie. Dlatego też bardzo ważne jest na początku poukładanie sobie wszystkiego w głowie. Tylko wtedy dana osoba będzie w stanie prowadzić skuteczną walkę ze swoimi zbędnymi kilogramami. Nie warto wpadać w poczucie winy z powodu nieidealnego wizerunku. Żaden człowiek nie jest idealny. Nawet jeżeli teoretycznie ktoś ma idealne ciało, to z pewnością ma inne życiowe problemy. Takie problemy nikomu nie pozwalają czuć się w pełni szczęśliwym. Kluczem do sukcesu jest samoakceptacja.