artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

serum do twarzy
Uroda

Jakie serum do twarzy wybrać? Które produkty są najlepsze?

Serum to kosmetyk, w którym cząsteczki aktywne są mocniej skoncentrowane niż w pozostałych produktach kosmetycznych. To czyni je jednymi z najskuteczniejszych w walce z niedoskonałościami skóry. Jeżeli chcesz zwiększyć działanie stosowanych przez Ciebie kremów, to wiedz, że serum Działa również jak booster, pobudzając działanie innych kosmetyków i poprawiając ich skuteczność. Jakie serum do twarzy wybrać i jak je stosować? Sprawdź!

Serum do twarzy – idealny produkt na problemy ze skórą

Serum do twarzy ma wiele pozytywnych właściwości, które mogą poprawić kondycję i wygląd skóry. Zazwyczaj tego typu produkty mają wodno-żelową konsystencję, co ułatwia dostanie się aktywnych cząsteczek w głębsze warstwy skóry i lepiej pobudza komórki do działania niż kremy. Serum to kosmetyk, który wzmacnia skuteczność produktów, jakie stosujesz w codziennej pielęgnacji. Zarówno tych nawilżających, rozświetlających, jak i kosmetyków anti-age.

Nawilżające serum do twarzy – skład ma znaczenie

Serum nawilżające to doskonały wybór, jeżeli Twoja skóra jest sucha, a kremy dają tylko chwilowy efekt. Jednak musisz wiedzieć, na jakie produkty warto się zdecydować, aby efekt działania serum do twarzy był widoczny i zadowalający. Najważniejsze, by w składzie nawilżającego serum znalazły się takie substancje aktywne, jak: kwas hialuronowy, mocznik, gliceryna, skwalan albo probiotyki, czyli związki aktywnie nawadniające.

Omijaj z kolei te produkty, które na górnych pozycjach swojego składu mają siarczany, parabeny, oleje mineralne i ftalany. Wymienione składniki mogą negatywnie wpłynąć na stan Twojej skóry i przynieść zupełnie inny, niż oczekiwany przez Ciebie efekt. Na przykład powodować podrażnienia.

Retinol w serum do twarzy, czyli anti-age w czystej postaci

Serum, które w swoim składzie ma retinol, to kosmetyk, który skutecznie pomoże opóźnić proces starzenia się skóry, poprawić jej kondycję i zadbać o młodzieńczy wygląd. Jak to się dzieje? Retinoidy to substancje, które są pochodnymi witaminy A, czyli związku uznawanego za jeden z najskuteczniejszych w kosmetyce anti-age. Bezpośrednio wpływają na wygląd skóry, poprawiając jej jędrność i elastyczność. To dzięki temu, że retinol skutecznie ogranicza enzymy wpływające na ilość kolagenu i elastyny w skórze oraz pobudza produkcję włókien kolagenowych, a także zwiększa aktywność fibroblastów i kwasu hialuronowego.

Stosowanie serum z retinolem ma szereg dodatkowych korzyści, które musisz znać. Dzięki niemu między innymi pozbędziesz się przebarwień, a także ograniczysz powstawanie nowych niedoskonałości. Co więcej, serum z retinolem korzystnie wpływa na zmarszczki, spłacając je i uelastyczniając skórę, dzięki czemu hamuje powstawanie nowych.

Serum do twarzy – jak stosować?

Serum można stosować w codziennej pielęgnacji po umyciu twarzy. Jednak pamiętaj, że to kosmetyk, który ma mocniej skoncentrowane cząsteczki aktywne, a ich nadmiar może przynosić niepożądane skutki. Dlaczego? Na przykład serum z retinolem i zawartości w nich pochodnych witaminy A częste stosowanie może podrażnić skórę.

Podobnie może stać się, gdy zbyt długo i zbyt intensywnie dostarczasz swojej skórze innych składników. Nadmiar witaminy C może prowadzić do pieczenia, a nawet miejscowego zaczerwienienia skóry. Jeśli masz taką możliwość, przed zakupem produktu przetestuj go. Poproś sprzedawcę o próbkę, byś mogła przekonać się, czy składniki aktywne wybranego kosmetyku nie wpłyną negatywnie na Twoją cerę.