artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

namiot 4 osobowy
Lifestyle

Jaki namiot 4 osobowy wybrać?

Chcesz wybrać się w podróż w nieznane? A może odpoczynek w hotelach już Ci się znudził i chcesz postawić na pole namiotowe? Liczy się odpowiednie przygotowanie. Zacznij od wyboru namiotu 4-osobowego.

Waga ma ogromne znaczenie, czyli jaki namiot 4-osobowy wybrać?

Namiot 4-osobowy to dość spora konstrukcja, w której może zmieścić się cała rodzina. Jest wiele modeli na rynku, a wśród nich wyprawowe. Te są przeznaczone do ciągłej wędrówki, więc nie są aż tak ciężkie. Można je szybko zapakować do swojego wyposażenia i ruszać dalej. Namioty biwakowe przeznaczone są do wypoczynku w jednym miejscu, stają się centralnym punktem obozowiska. Można zdecydować się na wyższe modele, gdzie nie trzeba się za dużo schylać albo nieco niższe. Tu nie ma znaczenia waga, dlatego może mieć on nawet kilka kilogramów. Zapakujesz go do samochodu i możesz ruszać na pole biwakowe. Inwestycja w dobrej jakości namiot to spore wyzwanie? Pożyczka online to rozwiązanie dla Ciebie.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, dla całej rodziny ma znaczenie wielkość namiotu. Najlepiej, aby składał się on z dwóch osobnych pomieszczeń – sypialni i przedsionka. To pierwsze miejsce służy oczywiście do odpoczynku, a drugie ma bardziej praktyczne znaczenie. Tam schowasz potrzebne rzeczy czy przygotujesz posiłki. Najlepszym jednak rozwiązaniem by było, żeby namiot 4-osobowy miał dwie sypialnie. Zapewnia to prywatność rodzicom i dzieciom albo dwóm parom. Część sypialniana powinna być odpowiednio zaciemniona, aby świt nie rozbudził wszystkich podróżujących.

Odpowiednia wentylacja również ma znaczenie, dlatego namiot powinien mieć wbudowane wywietrzniki. Przyda się także moskitiera. Oczywiście warto zwrócić uwagę, czy cała konstrukcja wymaga dużej ilości czasu na złożenie.

Sprawdź, czy namiot ma też okno z zasłoną oraz czy podłoga jest dobrej jakości. Przy każdym produkcie powinna znaleźć się informacja, jak wygląda ochrona przed wiatrem oraz jaka jest odporność na wodę. Ponadto niektóre modele mają specjalną tkaninę, która redukuje ciepło – to przydatne, szczególnie podczas podróży w upale.

Postaw na wysokiej jakości materiał. Musi on być niesamowicie odporny, dlatego na namiocie nie warto oszczędzać. Brak gotówki możesz jednak szybko nadrobić, a pomoże Ci w tym pożyczka online.

Ważna jest także waga namiotu, o której już wspominaliśmy. Ma ona szczególnie znaczenie dla osób, które zamierzają podróżować z miejsca na miejsce. Jeśli jednak wybierasz jedno docelowe pole biwakowe, nie ma to większego znaczenia.