artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

pierwsze kroki na siłowni
Lifestyle

Pierwsze kroki na siłowni czyli co robić po kolei

Pierwsza wizyta na siłowni to duży stres. Trzeba przełamać swoje wewnętrzne opory. Warto jednak wyjść poza swoją strefę komfortu. Początki są zawsze najtrudniejsze. Później jednak jest łatwiej. Można szybko podziwiać efekty swojej zmiany.

Pierwsze kroki

Decyzja o wyjściu z domu na siłownię czasami przychodzi spontanicznie. Jeżeli ktoś chce ćwiczyć amatorsko, to właściwie nie musi się specjalnie do tego przygotowywać. Warto jednak założyć jakieś sportowe ubrania. Oczywiście nie muszą one być profesjonalne. Ważne jednak, aby w czasie ćwiczeń czuć się wygodnie. Warto też wiedzieć mniej więcej jakie ćwiczenia na siłowni dany człowiek chce wykonywać. Każdy powinien znać swoją własną kondycję i wytrzymałość. Jeżeli są to zupełne początki, to warto skonsultować się na przykład z trenerem personalnym. Taka osoba jest w stanie określić początkowy stan osoby ćwiczącej. Na podstawie oceny tego stanu można przejść do zalecenia określonych ćwiczeń. Nie od razu Kraków zbudowano. Trzeba zacząć od bardzo prostych ćwiczeń aby nie zaliczyć kontuzji. Kontuzja wyeliminuje człowieka z ćwiczeń fizycznych na wiele tygodni. A przecież tego nikt nie chce.

Elementy zdrowego stylu życia

Pierwsze kroki na siłowni to bardzo często zniechęcenie, pot i łzy. Łzy pojawiają się bardzo często, kiedy człowiek nie spełnia swoich oczekiwań. Warto jednak mieć świadomość tego, że początki zawsze są trudne. Krok po kroku każdy będzie sprawiał, że jego kondycja będzie lepsza. Już tydzień po tygodniu można oczekiwać coraz lepszych rezultatów. Eksperci radzą, aby zamiast używania wagi, mierzyć wymiary swoich obwodów. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Można zniechęcić się sprawdzając masę ciała. Bardzo dobrze działa także sprawdzanie rezultatów po ubraniach. To bardzo duża radość, kiedy zbyt ciasne spodnie leżą już dobrze. Motywacja dla wielu osób aby pójść na siłownię, to właśnie odchudzanie. Utrata masy ciała. Jednak wiele osób chodzi na siłownię po prostu rekreacyjnie. Jest to dla nich jeden z elementów zdrowego stylu życia. Oprócz tego są też inne kryteria.

Ćwiczenia na siłowni i w domu

Pierwsze kroki na siłowni mogą być pierwszymi krokami zupełnie dosłownie. Mogą być to na przykład pierwsze kroki na bieżni. Później można podjąć decyzję o zakupie takiej bieżni do swojego domu. Można ćwiczyć w różnym tempie. Niektórzy preferują bardzo wolne ćwiczenia, ponieważ ma to swój określony cel. Świetnym sprzętem jest także rowerek stacjonarny. Można połączyć dwa w jednym. Wiele osób na przykład ćwiczy, a jednocześnie ogląda ulubiony serial w telewizji. To świetne rozwiązanie dla osób bardzo zapracowanych. Można robić dwie świetne rzeczy dla relaksu i zdrowia. Nie warto zniechęcać się pierwszymi trudnymi chwilami na siłowni. Takie chwile na pewno się pojawią. Nie wolno jednak poddawać się tym myślom. Zamiast tego warto myśleć o swoim celu. Niezależnie od tego czy tym celem jest zrzucenie paru kilogramów, czy też po prostu długie życie w dobrym zdrowiu. Siłownia naprawdę nie gryzie. Wiele osób już się o tym przekonało.