artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

mieszkanie na poddaszu
Moda

Pomysł na własny kąt

Każdy z nas lubi, wracając do domu, poczuć się wygodnie i swobodni, niezależnie, czy jest to parter, piętro, czy może mieszanie na poddasze.

Mieszkanie na poddaszu ma swoje uroki. Kojarzy się ono z tak zwanym ściętym sufitem. Ma swój wyjątkowy klimat. Wymaga nieraz nietypowych rozwiązań, jeśli chodzi o rozkład mebli. Wykorzystuje się każdy skrawek powierzchni w bardzo przemyślany sposób.

Osoby wysokie szczególnie powinny rozplanować ustawienie mebli, żeby wstając nie narażać się na niepotrzebne zawadzanie głową o sufit. Dlatego w takich miejscach, pod skosami, często aranżuje się różnego rodzaju schowki. Także goście odwiedzający takie mieszkanie mają do dyspozycji zazwyczaj pomieszczenia z wyższym sufitem, żeby mogli czuć się komfortowo. Dotyczy to niskich poddaszy.

Inny rodzaj mieszkania na poddaszu, co ma miejsce najczęściej w kamienicach – to bardzo duża wysokość. W takich wnętrzach projektanci mają wielkie pole do popisu. Ciekawym rozwiązaniem na wykorzystanie przestrzeni są antresole. W ten sposób zyskuje się dodatkowe miejsce na przykład na spanie, na bibliotekę, na miejsce do nauki lub do pracy.

Wiemy też, że takie mieszkanie na poddaszu inaczej zachowuje się, jeśli chodzi o temperaturę powietrza. Zimą może być bardzo zimno, zaś latem bardzo gorąco. To wszystko, gdy jest brane pod uwagę przed urządzeniem się, nie powinno stanowić później problemu.

Przy mądrych decyzjach i odpowiednim podejściu do tematu mieszkanie na poddaszu może nie mieć sobie równych. Warto wcześniej zapoznać się z różnymi projektami.

avocadostudio.pl