artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

ile kosztuje farbowanie włosów
Uroda

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?

Koloryzacja to jeden z najczęściej wybieranych w salonach fryzjerskich zabiegów, choć nie brakuje też pań, które decydują się na samodzielne działania. Kieruje nimi najczęściej chęć zaoszczędzenia pieniędzy, ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?

Ceny w poszczególnych salonach są bardzo różne i wynikają z wielu kwestii. Oczywiście można zauważyć, że są wyższe w renomowanych salonach, a także w dużych miastach – małomiasteczkowe salony mają dużo taniej, ale zwykle przekłada się to na gorszą jakość usług oraz bardziej ograniczoną ofertę. Poza tym jednak takie podmioty uzależniają koszt koloryzacji od innych kwestii, takich jak – przede wszystkim – długość włosów klientki, a także sposób farbowania. Jeśli na przykład w grę wchodzi użycie dwóch czy więcej rodzajów farb, można spodziewać się wyższych cen. Również osoby, które mają włosy o niespotykanej gęstości, muszą liczyć się z tym, że zapłacą za farbowanie więcej niż przewiduje cennik, bo po prostu na ich włosy fryzjer zużyje więcej farby.
Na ogół jednak ceny koloryzacji zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, w dobrych salonach mogąc sięgać kilkuset.

Czy to się opłaca?

Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że w domu można wykonać koloryzację za darmo, radząc sobie samodzielnie lub korzystając z pomocy kogoś bliskiego, a farby w drogerii dostać można nawet za kilkanaście złotych, łatwo dojść do wniosku, że koloryzacja w salonie zupełnie się nie opłaca. Czy jednak na pewno? Tak mogą stwierdzić tylko osoby, które są w stanie doskonale ufarbować swoje włosy, perfekcyjnie je pokrywając, a przy tym nie doprowadzając do zniszczeń. Często bowiem okazuje się, że stawiając na oszczędne domowe farbowanie, potem wydaje się krocie na odżywianie włosów lub też ściąganie nieudanego koloru, względnie poprawki, u fryzjera.
Nie zawsze też należy cieszyć się z wybierania tanich farb. Raczej nie można spodziewać się, że produkt za kilkanaście włosów da oszałamiający efekt kolorystyczny, a przy tym nie zaszkodzi włosom. Mając jednak na uwadze oszczędności, kobiety nierzadko godzą się na większe bądź mniejsze zniszczenia włosów.

Pielęgnacja w cenie

Decydując się zaś na zabieg w dobrym salonie (niekoniecznie prestiżowym i drogim, po prostu takim, który dba o potrzeby swoich klientek), można liczyć na zabieg pielęgnacyjny wliczony w cenę farbowania. Fryzjerzy chcą bowiem, by kolor dłużej utrzymał się na włosach klientek oraz by były zadowolone z wyglądu i kondycji pasm. Bardzo często więc nakładają na nie nie zwykłe maski, jakie stosuje się samodzielnie w domu, ale wysoko skoncentrowane, profesjonalne preparaty w ampułkach, a przy tym stosuje się saunę na włosy. Taki głęboko odżywczy zabieg jest w stanie nawet podczas jednej sesji naprawić powstałe w czasie koloryzacji zniszczenia, a takiej pielęgnacji nie można zapewnić sobie w domu. Może zatem okazać się, że wyższa cena koloryzacji w salonie wiąże się z oszczędzeniem zdrowia włosów. Jeśli komuś zależy na tym oraz na ich pięknym wyglądzie, powinien przemyśleć, co opłaca mu się bardziej.