artisticzoom.pl

Lifestyle Blog

jak ściągnąć hybrydy bez acetonu
Uroda

Jak ściągnąć hybrydy bez acetonu? – doradzamy

Paznokcie hybrydowe zyskują z roku na rok coraz więcej popularności. Mają całą listę zalet, za które pokochały je nowoczesne kobiety, które cenią sobie trwałość i czas poświęcony na zabiegi kosmetyczne. Tradycyjne lakiery już dawno odeszły do lamusa i choć mają nadal swoje zwolenniczki to lakiery hybrydowe wiodą prym na paznokciowym rynku, a także jest to najbardziej popularny zabieg, wykonywany w salonach kosmetycznych. Dlaczego zyskały na popularności? Czy po wykonanym zabiegu w profesjonalnym salonie możemy sobie same zdjąć takie paznokcie? Na te pytania poznamy odpowiedź w tym artykule.

Zalety paznokci hybrydowych – dlaczego przewyższają tradycyjne lakiery?

Lakiery hybrydowe pojawiły się na kosmetycznym rynku już kilka dobrych lat temu. Na początku wydawały się niedostępne przez swoją cenę. 20 złotych za buteleczkę lakieru do paznokci? Przecież zwykły kosztuje 5/6 złotych! Szybko zainteresowały się nimi jednak salony kosmetyczne, które szybko wprowadziły zabieg mani i pedi hybrydowego w katalog swoich usług. Klientki zaczęły się nimi interesować, ponieważ obiecywały one zdumiewające efekty. Po pierwsze jest to bardzo wygodny zabieg. Dlaczego wygodny? Paznokcie pomalowane hybrydą utrzymają się na naszej płytce paznokcia nawet do 3/4 tygodni w nienaruszonym stanie, a jedynym powodem do ich zmiany, będzie odrost – czyli nasz odrastający paznokieć. Dodatkowo są one bardzo wytrzymałe – nie odpryskują przy domowych czynnościach, takich jak zmywanie naszyć, praca na komputerze, gotowanie czy sprzątanie. Dodatkowo na lakierach hybrydowych można wykonać nieskończenie wiele zdobień, wzorów i efektów specjalnych, których nie jesteśmy w stanie powtórzyć tradycyjnymi lakierami, których trwałość nie jest na tyle zadowalająca.

Jak ściągnąć hybrydy bez acetonu? Jak zrobić to profesjonalnie i bezpiecznie?

Istnieje dość sporo metod samodzielnego ściągania hybryd w domu. Najpopularniejszy jest tez z użyciem acetonu i folii aluminiowej, które rozpuszczą lakier i łatwo odejdzie on od paznokcia. Co zrobić kiedy nie mamy acetonu i folii aluminiowej?
Jeżeli posiadamy frezarkę i umiejętności jej posiadania bez problemy poradzimy sobie ze zdjęciem hybrydy. Wystarczy tylko delikatnie i bez pośpiechu spiłowywać kolejne warstwy utwardzonych lakierów specjalnymi końcówkami. Takimi, które są do tego przeznaczone. Domyślamy się jednak, że dość mało osób jest w posiadaniu profesjonalnej, kosmetycznej frezarki. Tak się składa, że taki zabieg można też wykonać pilnikami o różnym stopniu gradacji. Najpierw zaczynamy od tych mocniejszych i ścieramy wierzchnią warstwę. Z każdą kolejną powinniśmy przechodzić do pilników o mniejszej gradacji tak, aby nie uszkodzić naszej płytki paznokcia, a bardzo łatwo ją naruszyć, lub co gorsza przepiłować, kiedy wśród pyłków hybrydowych nie widzimy naszego prawdziwego paznokcia. Kluczem do sukcesu jest powolne i dokładne piłowanie, upewnianie się, że robimy to równomiernie, delikatnie i nie uszkadzamy naszego prywatnego paznokcia lub skórek!